İNCE TÜYOLAR
Ağrısız bir şekilde siğil tedavisi nasıl yapılır

Ağrısız bir şekilde siğil tedavisi nasıl yapılır

Siğil den kurtulmak gerçekten kolay olabilir

Çoğu insan muhtemelen daha önce bir noktada siğil geçirmiş olabilir.

Siğiller virüslerden kaynaklanır ve çoğunlukla ellerde ve ayaklarda görülürler, fakat farklı noktalarda da oluşabilirler. Her ne kadar masum olsalar ve çoğu bir süre sonra tekrar kaybolsalar da sinir bozucu olabilirler. Çoğu kişi doktor tedavisiyle siğillerini gidermesini sağlar. Ancak bunları kendiniz de kolayca kaldırabileceğinizi biliyor muydunuz?

Siğillerinizden tamamen ağrısız ve zaman kaybetmeden kurtulmanıza yardımcı olacak bir tüyo var.

Küçük siğiller

Siğiller çok can sıkıcı olabilir. Genellikle masum olmalarına ve çoğu insan için bir yıl içinde yok olmalarına rağmen, kesinlikle sizi rahatsız edebilirler. Örneğin, ayaklarınızın altında kaldıklarında, özellikle acı verici olabilirler ve sürekli üzerinde yürümek zorunda kalırsınız. Artı, siğiller çok hoş görünmüyor ve çok görünür bir yerdeyken bazı insanlar onlardan utanıyor. Neyse ki, siğillerden tamamen acısız bir şekilde kurtulmanıza yardımcı olabilecek basit bir numara var.

Acısız siğil tedavisi

Acı çekmeden küçük bir siğilden kurtulmak gerçekten kolay olabilir. Bunun için tek ihtiyacınız küçük bir koli bandı, biraz su ve bir pomza taşı.

Bu nasıl yapılır: koli bandı parçasını alın ve siğil üzerine yapıştırın. Her tarafından yaklaşık 1 cm düzgün kaplandığından emin olun. Şimdi, koli bandını dokunmadan altı gün boyunca orada bırakmak zorunda kalacaksınız. Altı gün sonra koli bandını çıkartabilirsiniz. Ilık suyla bir kase alın ve siğili yaklaşık 5 dakika bekletin. Ardından, pomza taşını alın ve siğilleri fırçalamak için bunu kullanın. Su zaten cildi ıslattığından, siğile zarar vermeden ovalamayı kolayca giderebilirsiniz. Böyle basit bir numara!

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Bizi takip et

İnsanlarla tanışmayı ve yeni arkadaşlar edinmeyi çok seviyoruz.

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.


Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.