İNCE TÜYOLAR
Böbrek sorunlarınızın olduğunu gösteren uyarılar

Böbrek sorunlarınızın olduğunu gösteren uyarılar

Böbrek sorunlarınızın olduğunu gösteren 5 uyarı

Böbrek vücudumuzun son derece önemli bir parçasıdır.

Sağlıklı, işlevsel böbrekler kanınızdaki toksinleri temizler, ancak bundan daha fazlasını yaparlar. Ayrıca kan basıncınızı düzenler ve yeterli miktarda kırmızı kan hücresi ve güçlü kemikler almanızı sağlayan hormonlar üretir.

Böbreklerinizde bir sorun olduğunu söyleyebilecek sinyallerin farkında olmak çok önemlidir.

Böbrek hastalıkları

Böbrekleriniz vücudunuzu detoksifiye eder, bu yüzden onlarda yanlış bir şey olduğunda, bu tüm vücudunuzu etkiler. Ne yazık ki, böbrek hastalıkları çok yaygındır ve çoğunlukla sadece geç bir aşamada keşfedilir. Böbrekler zaten çok fazla zarar görene kadar sık sık acı ya da rahatsızlık hissetmeye başlamazsınız ve daha sonra çok geç. Bu yüzden, konuşulacak gerçek bir böbrek hasarı oluşmadan önce, vücudunuzun çıkardığı sinyalleri tanımanız önemlidir. Böylece böbrek yetmezliği veya ağır böbrek hasarı gibi büyük problemler ortaya çıkmadan yakalanırsınız.

Uyarılar

Düzgün işleyen böbrekler vücudunuzun çalışmasına devam etmesini sağlar. Böbreklerdeki sorunlar bununla birlikte çok büyük sağlık riskleri getirebilir, bu yüzden dikkatli olun! Aşağıdaki uyarılar böbreklerinizde bir sorun olabileceğini gösterebilir:

  • İdrarınızdaki değişiklikler: İdrar rengine daima dikkat edin, çünkü size sağlığınız hakkında düşündüğünüzden daha fazlasını söyleyebilir. Böbreklerde problemlerinin en sık görülen ve erken semptomları köpüklü idrar, koyu renkli idrar, daha sık işemek zorunda kalmak, sıklıkta idrar miktarında bir değişiklik ya da işerken bir baskı hissidir.
  • Yorgunluk: Sağlıklı böbrekler uygun miktarda kırmızı kan hücresine sahip olduğunuzdan emin olur ve bunlar da kanınızda yeterince oksijen olduğundan emin olur. Bu nedenle yorgunluk, bu durumda oksijen eksikliği olduğu için böbreklerde problemlerinin bir göstergesi olabilir.
  • Nefes darlığı: Bu, sıklıkla çok az kırmızı kan hücresi olduğu gerçeğinden kaynaklanan oksijen eksikliği nedeniyle de böbrek problemleriyle ilişkilidir.
  • Cilt problemleri: Böbrekler kanınızı detoksifiye eder, bu yüzden doğru yapılmazsa, toksinler birikmeye başlar. Bu kızarıklık ve kaşıntıya neden olabilir.
  • Ağız kokusu: Bu, kanınızdaki toksinlerin birikmesiyle de ilgilidir.

Uyarı: Bu bilgi profesyonel tıbbi tavsiyeye alternatif değildir. Şüphe durumunda, lütfen doktorunuza başvurun.

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Bizi takip et

İnsanlarla tanışmayı ve yeni arkadaşlar edinmeyi çok seviyoruz.

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.


Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.