İNCE TÜYOLAR
Bilmeniz gereken Diş beyazlatma yöntemleri

Diş beyazlatma yöntemleri – Bilmeniz gereken 6 hile

Diş beyazlatma yöntemleriyle O mükemmel beyaz gülümsemeyi almak daha kolay!

Ünlüler genellikle diş beyazlatma yapar veya yaptırır.

Bu da çok pahalıdır ve her zaman tamamen doğal bir sonuç vermez. Neyse ki, tek başına daha beyaz dişlere sahip olmanıza yardımcı olacak birkaç basit diş beyazlatma hilesi de var. Bunların hepsi tamamen doğal, yani herhangi bir beyazlatıcı ürüne ihtiyacınız yok!

1. Fırçalama

Bu çok açık, ama inci gibi beyaz bir gülümseme dişlerinizi uygun şekilde fırçalamak ve temizlemekle başlıyor. Dişlerinizi günde iki kez, en az iki dakika, tercihen elektrikli bir diş fırçası ile fırçalayın. Yatmadan önce dişlerinizi düzgün şekilde fırçalamanız özellikle önemlidir. Uyuduğunuzda daha az tükürük üretirsiniz ve tükürük ağzınızı temizler. Akşam dişlerinizi fırçalamayı atlarsanız, gün boyunca ağzınızda topladığınız tüm bakteriler için üreme alanı oluşturacaksınız.

İpucu: Ayrıca düzenli olarak ağzınızı gargara ile çalkalayın ve kalan artık yiyecek parçalarından kurtulmak için mümkün olduğunca sık aralıklarla diş ipi kullanmayı deneyin.

2. Elma sirkesi

Tamam, bunun dişlerinizin profesyonel olarak beyazlatılması kadar etkili olmayacağını kabul ediyoruz. Ancak güvenli, doğal ve ucuz bir alternatif: elma sirkesi. 2/3 su ve 1/3 elma sirkesi karışımı hazırlayın ve her gün bir dakika boyunca ağzınızı günde bir kez çalkalamak için kullanın. Zaten birkaç durulamadan sonra dişleriniz daha beyaz görünür!

3. Meyve ve sebzeler

Meyve ve sebzeler sadece sağlığınız için iyi değildir; onlar da diş beyazlatma için ideal dir. Elma, fındık ve karnabahar yemek küçük lekeleri ve plakları temizler ve oyukların oluşumunu engeller. Bu kesinlikle çerezler yerine iş yerinizde bazı çiğ sebzelerde atıştırmak için ekstra bir neden!

4. Çilek

Çilek beyaz diş almanıza yardımcı olabilecek malic asit içerir. Bir çileği ikiye bölün ve meyvenin iç kısmını dişlerinize sürün.

Önemli not: Asit, dişlerinizdeki emaye için çok iyi değildir, bu yüzden bunu çok sık yapmayın!

5. Doğal gargara

Bir miktar tuzu biraz suyla karıştırın ve bu karışımı plaktan kurtulmak için doğal bir gargara olarak kullanın. Bununla birlikte, çilek ile aynı durum geçerlidir: Çok sık kullanmayın.

6. Optik illüzyon

Yukarıda bahsettiğimizlerin hepsinden daha az zaman alan bir tüyo mu arıyorsunuz? Bayanlar: Mavi alt tonda kırmızı ruj takarak beyaz bir gülümsemeyi taklit edebilirsiniz. Bu, dişlerinizin gerçekte olduğundan daha beyaz görünmesini sağlar. Klasik bir illüzyon olgusu!

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Bizi takip et

İnsanlarla tanışmayı ve yeni arkadaşlar edinmeyi çok seviyoruz.

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.


Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.