İNCE TÜYOLAR
Eski bakır, gümüş ve pirinç eşyaları parlatma tüyoları

Eski bakır, gümüş ve pirinç eşyaları parlatma tüyoları

Eski bakır, gümüş ve pirinç eşyaları parlatma tüyoları

Bu basit parlatma püf noktaları ile pirinç, bakır ve gümüş eşyalarınız eskisi gibi parlayacak!

Genellikle bu metal eşyalar nesiller boyunca ailelerin eşyaları arasında kalır; çünkü bu eşyalar uzun süre dayanıklı dır. Ne yazık ki, bir süre sonra kararırlar, bu da onları pis ve eski görünmesini sağlar. Ama bunun için kolay bir çözümümüz var!

Kararmış

Bir süre sonra, tüm pirinç, bakır ve gümüş kararmış görünmeye başlayacaktır. Bazenöyle olur. Tek çözüm, parlak olana ve yeni kadar iyi görünene kadar bu ürünleri parlatmak. Tabii ki, kolaylaştıracağını iddia eden tonlarca süslü temizlik ürünü var. Ancak bunlardan herhangi birini satın almaya gerek yok. İhtiyacınız olan tek şey, herhangi bir marketten satın alabileceğiniz günlük malzemelerdir. Ve metal ürünlerinizi mükemmel şekilde parlatabilirsiniz.

İki madde

Sizin için üç farklı parlatma tüyomuz var; Biri pirinç, biri bakır, biri gümüş. Hepsi sadece iki malzemeye ihtiyaç duyuyor!

  • Pirinç: Bir süngere yarım limon sıkın ve üzerine bol miktarda tuz serpin. Pirinç parçanızı tekrar parlayana kadar parlatmak için bunu kullanın. Soğuk su altında durulayın ve bir bezle kurulayın.
  • Bakır: Bir kumaş üzerine bol miktarda ketçap sıkın ve üzerine tuz serpin. Bakır öğenizi orijinal görünümüne dönene dek cilalamak için bunu kullanın. Soğuk su altında durulayın ve bir bezle kurulayın.
  • Gümüş: Küçük bir kase alın ve bir çorba kaşığı su ve bir çorba kaşığı kabartma tozu ekleyin. Beraber bir karışım halinde karıştırın ve gümüş eşyanız tekrar parlayana kadar cilalamak için bunu kullanın. Soğuk su altında durulayın ve bir bezle kurulayın.

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Bizi takip et

İnsanlarla tanışmayı ve yeni arkadaşlar edinmeyi çok seviyoruz.

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.


Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.