İNCE TÜYOLAR
Karıncalardan kurtulmanıza yardımcı olacak 4 basit yöntem

Karıncalardan kurtulmanıza yardımcı olacak 4 basit yöntem

Karıncalardan kurtulmanıza yardımcı olacak yöntemler

Karıncalardan kurtulmak için kullanabileceğiniz birkaç püf noktası.

Böcekler ve karıncalar da dahil olmak üzere her yerdeler. Bunlardan kurtulmak için aşağıda belirttiğimiz kolay yönlemleri deneyin.

1. Tebeşir kullanın

Kapı veya pencerelerinizin önüne tebeşirle bir çizgi çizerek karıncaları uzak tutabilirsiniz. Bilim adamları, tebeşirin neden bu küçük böceklere karşı tam olarak işe yaradığını çözemiyor gibi görünüyor. Teorilerden biri, kokusunu sevmedikleridir. Tebeşirle bir çizgi çizerseniz, karınca geçmez.

2. Kabartma tozu kullanın

Karıncaları uzak tutmaya söz veren bir ton kimyasal ürün var, ancak kendiniz de basit bir karışım yapabilirsiniz. Bu size para kazandıracak ve doğal bir çözümdür. Eşit parçalar halinde kabartma tozu ve pudra şekeri ile iyice karıştırın. Karıncalar tatlı şeyleri sever ve karışıma çekilir. Düzenli şeker kullanmamanız önemlidir, çünkü o zaman pudra şekeri ve kabartma tozu arasındaki farkı görebileceklerdir. Haşereleri gördüğünüz her yere karışımı serpin. Kabartma tozu neden karıncalardan kurtulmak için bu kadar iyi çalışıyor? Kabartma tozu pH değerleriniz üzerinde bir etkiye sahiptir. Bu da karıncaların herhangi birisini yutması ölümcül olduğu anlamına gelir.

3. Koku

Karıncaların dayanamayacağı birçok farklı koku vardır:

  • Limon suyu: Karıncalar ekşi kokulardan nefret eder, bu nedenle taze limon suyu onları uzak tutacaktır. Birkaç pamuklu pedi limon suyuna batırın ve bunları böceklerin sık görüldüğü noktalara yerleştirin. Ayrıca bu noktalara biraz limon suyu dökün.
  • Sarımsak: Diğer birçok böcek gibi, karıncalar da sarımsak kokusundan hoşlanmaz. Birkaç diş sarımsak soyup bunları böceklerin yuvalarının olduğu yerlere veya etrafta dolaşırken gördüğünüz noktalara yerleştirin.
  • Salatalık: Karıncalar salatalığın tadına bakmazlar. Böylece, onları çok gördüğünüz yerlere salatalık kabuğu parçaları koyarak onları uzak tutabilirsiniz.
  • Kahve tozu: Kahve tozu kokusu, bu küçük canlıların sevmediği kokulardan bir tanesidir. Az önce bir fincan kahve içtin mi? Kahve kalıntısını atmayın, ancak bunları karıncaların üzerine serpin.
  • Tarçın ve hindistan cevizi: Karıncalar bu baharatlardan nefret eder. Bahçenizde bu baharatlardan birisini veya her ikisini de serpin ve böcekler uzak durmaya devam eder.

4. Bebek pudrası

Bu yöntem aynı zamanda yeşil sinek ve yaprak bitlerine karşı da etkilidir. Yaprak biti kaplı herhangi bir bitkiye üzerine bebek pudrası serpin hemen uzaklaşacaklar. Ayrıca tozu karınca yuvalarına da serpebilirsiniz. Bebek pudrası, bu böceklerin nefret ettiğini zaten bildiğimiz tebeşir içeriyor.

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Bizi takip et

İnsanlarla tanışmayı ve yeni arkadaşlar edinmeyi çok seviyoruz.

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.


Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.