İNCE TÜYOLAR
Kokan buzdolabı için kesin çözüm bu

Kokan buzdolabı için kesin çözüm bu

Kokan buzdolabı içine bir çay poşeti koymalısınız

Kötü kokan buzdolabı ile karşılaşmak son derece can sıkıcı bir durum.

Her şeyi buzdolabından çıkarabilir ve her şeyi temizleyebilirsiniz, ancak bunu yapmak için her zaman vaktiniz olmayabilir. Ayrıca, kokan buzdolabı nın mutlaka kirli olması gerekmez. Belki de sarımsak veya soğan gibi kokan bazı artıklarınız vardır. Bu tür kokuları maskelemek için bu kullanışlı numarayı bir çay poşeti ile kullanabilirsiniz!

Gıda Ürünleri

Buzdolabında kötü kokuların oluşması o kadar garip değil. Ne de olsa, her biri kendi kokusuna sahip olan tonlarca farklı yiyecek ürünü bulunduruyor. Tüm gıda ürünleri buzdolabınızın sıcaklığını çok iyi koruyamaz. Bu nedenle bir süre sonra kokmaya başlamaları mantıklıdır. Son kullanma tarihi geçen yiyecekler de kokmaya başlayabilir; Sarımsak, soğan ya da farklı lahana türleri ile kalanları düşünün. Buzdolabınız şüpheli bazı kokular yayıyor mu, ancak ayrıntılı bir temizlik seansı yapacak zamanınız yok mu? Bu basit numara harikalar yapabilir. İhtiyacın olan tek şey kullanılmış bir sallama çay poşeti.

Çay poşeti

Bu numarayı uygulamadan önce, pis kokuya neden olan şeyi buzdolabınızdan çıkardığınızdan veya hava geçirmez bir kaba aktardığınızdan emin olun. Kullanılmış bir sallama çay poşeti alın ve düzgün şekilde kurumaya bırakın. Bir tabağa yerleştirin ve sonra bu tabağı buzdolabınız daki merkezi bir noktaya yerleştirin. Eğer özellikle büyük bir buzdolabınız varsa, çoklu çay poşetleri kullanabilirsiniz. Kokunun çay poşeti tarafından çok çabuk emileceğini fark edeceksiniz. Çay içmiyor musun? Bunun yerine küçük bir kase kahve tozu veya kabartma tozu kullanabilirsiniz.

Pis koku

Şimdi çay poşetlerinin kötü kokuları maskeleme yeteneğine sahip olduğunu biliyoruz. Neden evinizin farklı alanlarında denemiyorsunuz? Kullanılmış bir çay poşetini kedinizin, köpeğinizin pisleme alanına ya da çöp kutunuzun dibine koyabilirsiniz.

Bonus ipucu: Çay ayrıca, ev bitkilerinizi zararlı mantar veya küflerden koruyabilir. Biraz su kaynatın ve kullanılmış çay poşetini buna ekleyin. Bir çeşit açık çay yapacaksınız. Bu çay suyunun tamamen soğumasını sağlayın ve daha sonra iç mekan bitkilerinizi sulamak için kullanın.

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Bizi takip et

İnsanlarla tanışmayı ve yeni arkadaşlar edinmeyi çok seviyoruz.

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.


Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.