Minify CSS WordPress

Minify CSS CSS küçültme, (CSS) bir belgenin görünüşünü ve formatını tanımlamak için kullanılan bir stil sayfası dilidir. Temel amacı, mizanpaj, yazı tipi ve renkler gibi belgenin içerik öğelerini ayırmaktır.

Minify CSS Nasıl Çalışır

Minification, boyutu azaltmak için tüm gereksiz karakterlerin koddan kaldırılması ve böylece sayfadaki öğelerin yükleme sürelerinin önemli ölçüde iyileştirilmesidir. Küçükleştirme, boyutu olabildiğince azaltmak için tüm boşlukları, yeni satırları ve geliştirici yorumlarını kaldırır.

Minify CSS

CSS’nin küçültülmesi aşağıdaki Avantajları sağlar:

  • Dosya boyutunu küçültür.
  • Ayrıştırma, indirme ve yürütme süresini hızlandırır.
  • Yükleme ve sıkıştırma hızını arttırır.

Web sitenizdeki CSS dosyalarını küçültmek için:

Mod PageSpeed, hem Apache hem de nginx için kullanılabilen ve web sitenizdeki tüm CSS dosyalarını otomatik olarak küçültmek için kolay bir yol sağlayan bir web servis modülüdür. En kullanışlı PageSpeed filtrelerinden biri, kullanıcıdan herhangi bir giriş yapmadan Minify CSS rewrite_css’dir.

İlginizi çekebilir: Defer Parsing of JavaScript

.Htaccess dosyasına erişerek ve aşağıdaki satırı ona ekleyerek Mod PageSpeed’i etkinleştirebilirsiniz:

<IfModule pagespeed_module>
ModPagespeed On
ModPagespeedEnableFilters rewrite_css
</IfModule>

Bu araçla web siteniz için minify CSS uygulayabilirsiniz.

Bu minify CSS aracıyla, küçültmek istediğiniz CSS kodunu/CSS URL’sini kopyalamanız, açılır menüden sıkıştırma türünü seçmeniz ve gereksinimlerinize uygun ek seçenekleri seçmeniz yeterli olacaktır. Ardından Process CSS düğmesine tıklayın.

Araç, kodun orijinal amacı ile ilgili olmayan karakterleri başarıyla siler ve CSS’nin boyutunu %60 oranında azaltır.

WordPress’te Minify CSS / Javascript

Yapmanız gereken ilk şey, Better WordPress Minify eklentisini yüklemek ve etkinleştirmek.

Etkinleştirildiğinde, eklenti WordPress yönetici çubuğunuza “BWP Minify” etiketli yeni bir menü öğesi ekleyecektir. Tıklamak sizi eklentinin ayarlar sayfasına götürecektir.

Ayarlar sayfasında, WordPress sitenizdeki JavaScript ve CSS dosyalarını otomatik olarak küçültmek için ilk iki seçeneği işaretlemeniz gerekir.

Şimdi ayarlarınızı kaydetmek için Save Changes düğmesine tıklayabilirsiniz.

Artık WordPress siteniz tarafından oluşturulan HTML kaynak kodunu göreceksiniz. Yakından bakarsanız, bu eklentinin CSS / JavaScript dosyalarını WordPress temalarınız ve eklentileriniz yerine eklentinin kendi klasöründen yükleyeceğini göreceksiniz.

Bunlar, orijinal CSS ve JavaScript dosyalarınızın küçültülmüş versiyonlarıdır. Daha İyi WordPress Minify eklentisi önbelleklenmelerini önler ve minyatür sürümleri tarayıcılara sunar.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir