İNCE TÜYOLAR
Saksı toprağı içine bir yumurta gömün ve bitki yetiştirin

Saksı toprağı içine bir yumurta gömün ve bitki yetiştirin

Saksı toprağı içine bir yumurta gömün ve hızlı bitki yetiştirin

Saksı toprağı olan bir saksıda bir yumurtayı gömmek biraz garip geliyor.

Merak etmeyin saksıda tavuk büyütmeye çalışmıyoruz. Elbette, durum bu değil, ancak farklı bir büyük yararı var.

Bitki yetiştirmek

Bahçenizde yetişen bitkilere gelince uygun toprak çok önemlidir.  Saksı içinde çiçek yetiştirmek güzeldir. Ancak çiçeğin hızlı büyümesi ve güzel yetişmesi için bazı kimyasallara ihtiyacı vardır. Bunlar genelde hazır gübrelerin içinde mevcuttur. Ama değerleri yeterince tam değildir. Bazen kuş gübresi, hatta tavuk gübresi bitkiyi hızlı yetiştirir. Ama şehir ortamında bunları temin etmek biraz zordur. Bu ipucumuzda bitkileriniz daha hızlı ve güzel yetişicek. Şimdi, yetiştirmek istediğiniz bitkinin bazı tohumları ile birlikte bir yumurta koymalısınız.

Çevre dostu

Bitkilerinizin büyümesini teşvik etmek için kullanabileceğiniz bir ton kimyasal madde vardır. Ancak bunlar genellikle sadece çok pahalı değildir, aynı zamanda zararlı olabilirler. Toprağınıza destek vermek için çevre dostu çözümler bulmak daha iyidir. Bu çözümlerden biri, bir yumurtanın toprağa gömülmesini içerir.

Bu nasıl yapılır

Bir saksıya bir miktar saksı toprağı koyun ve yumurtayı üstüne yerleştirin. Daha fazla saksı toprağı ekleyerek yumurtayı gömün ve normalde yaptığınız gibi seçtiğiniz bir bitkinin tohumlarını da ekin. Bir süre sonra yumurta gevşemeye başlayacak ve doğal bir gübre görevi görecektir. Gömeceğiniz yumurtanın çiğ olduğundan ve haşlanmadığından emin olun.

Yumurta kabuğu

Çiğ yumurta ekmenin biraz fazla olduğunu mu düşünüyorsunuz? O zaman yumurta kabuklarını doğal bir gübre olarak da kullanabilirsiniz. Yumurta kabukları kalsiyum, azot ve fosforik asitler bakımından zengindir. Bütün bu maddeler bitkilerin büyümesini teşvik eder.

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Bizi takip et

İnsanlarla tanışmayı ve yeni arkadaşlar edinmeyi çok seviyoruz.

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.


Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.