İNCE TÜYOLAR
Sigara dumanı kokusundan kurtulmanıza yardımcı olacak ipuçları

Sigara dumanı kokusundan kurtulmanıza yardımcı olacak ipuçları

Bu ipuçları Sigara dumanı kokusundan kurtulmanıza yardımcı olabilir

Sigara dumanı kokusu hiç hoş değil. Kokunun kendi kendine kaybolması uzun zaman alabilir.

Yanmış bir tava veya barbekü de uzun süre pis bir duman kokusuna neden olabilir. Her türlü oda spreyi ile maskelemeyi deneyebilirsiniz. Ancak kalıcı olarak duman kokusundan kurtulmanıza yardımcı olabilecek bazı şeyler vardır.

1. Elma

Elmalar, kokuları emmede çok iyidir, bu da onları bu amaç için mükemmel yapar. Bir elma alın ve ikiye bölün. İki yarısı da duman gibi kokan boşluğa yerleştirin ve bir gece için orada bırakın. Her şey yolunda giderse, elma sigara dumanı kokusunu emer.

2. Sirke

Sirke kokusu duman kokusunu etkisiz hale getirir, bu da kokunun tamamen kaybolmasına neden olur. Bir pencere açıp herhangi bir evcil hayvanınız varsa başka bir odada olduğundan emin olun, çünkü sirke kokusu da oldukça keskindir. Ocakta sirke ile doldurulmuş bir tencereye koyun ve kaynatın. Sirke kokusu duman kokusunu ortadan kaldırmak için tüm ev boyunca sürüklensin. Ayrıca bir bardak sirkeyi iki litre ılık suyla karıştırabilir ve bunları mobilya, zemin ve duvarları silmek için kullanabilirsiniz. Giysileriniz sigara dumanı gibi kokuyor mu? Bunları çamaşır makinesine koyun ancak yumuşatıcı olarak bir miktar sirke ekleyin.

3. Kabartma tozu

Kabartma tozu, arabanızdaki halılar, kumaş kanepeler ve kumaş döşemeler için ideal bir çözümdür. Pis kokulu yüzeye bol miktarda kabartma tozu serpin ve bunu 12 ila 24 saat boyunca orada bekletin. Küçük çocuklara ve evcil hayvanlara dikkat edin ve kabartma tozundan uzak tutun. Bekleme süresi sona erdikten sonra, söz konusu kumaştan kabartma tozu temizleyin. Koku hala varsa İşlemi tekrarlayın. Kabartma tozu, kokuları ve nemi emer; bu, hem duman kokusunu hem de diğer kötü kokuları yok eder.

4. Kahve

Düzenli olarak kahve içiyorsanız, mutfağınızda hazır duman kokusuna çok kolay bir çözüm bulursunuz. Kahve yaptıktan sonra kalan kahve kalıntılarını kurutun ve onları küçük kaselere bölün. Bu kaseleri evinize veya arabanızın etrafına yerleştirin. Her 24 saatte bir değiştirin ve duman kokusu kaybolur. Kahve kokuyu emer ve kahvenin hoş kokusunu yayar.

5. Amonyak

Daha önceki, daha hafif, çözümler hiçbiri işe yaramazsa, büyük silahları getirmenin zamanı geldi. Amonyağı çıkarın! Evet, amonyak da kokuyor, ancak bu koku duman kokusundan çok daha çabuk kayboluyor. Özellikle duman kokusu, evinizin duvar ve zeminlerine gerçekten sinmişse. Bu yöntemi kullanacaksanız, bir ağızlık takmanız veya ağzınızla burnunuzun etrafına bir havlu bağlamanız ve etrafta evcil hayvan veya küçük çocukların bulunmadığından emin olmanız gerekir. Bir bardak amonyağı dört litre suyla karıştırın ve zemin, duvar ve tavanı ovalamak için kullanın. Amonyak kokusunun biraz yoğun olduğunu düşünüyorsanız. Amonyak kokusunu almak için kabartma tozu kullanabilirsiniz. Kabartma tozunu odanın etrafına serpin ve birkaç saat sonra temizleyin.

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Bizi takip et

İnsanlarla tanışmayı ve yeni arkadaşlar edinmeyi çok seviyoruz.

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.


Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.