İNCE TÜYOLAR
Spor ayakkabı kırışıklıkları bu yöntemle giderilir

Spor ayakkabı kırışıklıkları bu yöntemle giderilir

Her spor ayakkabı bir süre sonra çirkin kırışıklıklar oluşturur

Bir çift yeni spor ayakkabı aldığınızda, elbette mümkün olduğunca uzun kusursuz görünmesini istersiniz.

Ne yazık ki, ayakkabılarınızın burunlarında kırışıklıkların oluşmasını gerçekten engelleyemezsiniz. Neyse ki, değerli ayakkabılarınızı atmanıza gerek yok çünkü kırışıklıkları gidermenize yardımcı olacak çok basit bir tüyo var!

Spor ayakkabı kırışıklıkları

Öyleyse neden bu kırışıklıklar spor ayakkabınızın burunlarında görünüyor? Aslında çok basit ve mantıklı. Spor ayakkabılarının çoğunun üretildiği malzeme oldukça sert ve esnek değildir. Bu, yeni ayakkabılarınızda dolaşmaya başladığınızda, malzemenin ayaklarınızla hareket etmenin bir yolunu bulması gerektiği anlamına gelir. Yürürken ayak parmaklarınızı her çıkardığınızda, malzeme biraz daha kırışır. Neyse ki, düzeltmenin bir yolu var.

Hile

Bu basit hile için ihtiyacınız olan tek şey: spor ayakkabılarınız, eski çoraplarınız veya başka bir kumaş türü ve sıcak su. İlk olarak, spor ayakkabılarınızın burunlarını eski çorap, gazete veya başka bir malzeme ile doldurun. Kırışıklıklar artık görünmeyene kadar bunları doldurun. Ayakkabının tepesine bastığınızda içeri doğru bir çökme olmadığını kontrol edin.

Ütüleme

Sonra, bir çift eski çorap veya başka bir kumaş türünü çıkarın ve sıcak suyla nemlendirin. Hafif ıslak çorapları spor ayakkabınızın burnunun üzerine yerleştirin (dışarıdan). Ütünüzün girdiği yer burasıdır.

Önce  Sonra

Çorabın üstüne doğru dikkatlice ütüleyin. Ütünüzü düzenli olarak temas ettirin, böylece ayakkabınızı yakmadığınızdan emin olun. Kırışıklıklar ayakkabılardan tamamen kaybolana kadar bunu yapmaya devam edin.

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Bizi takip et

İnsanlarla tanışmayı ve yeni arkadaşlar edinmeyi çok seviyoruz.

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.


Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.